Nabídka běžek, jak se v ní vyznat?

Běžecké lyžování je nádherný sport. Na běžkách nemusíte jen v potu tváře trénovat rychlost a polykat kilometry. Pomocí běžek můžete zažít neopakovatelné okamžiky při delších či kratších turistických přechodech.
Aby běžkování bylo příjemným zážitkem, musíte mít vybavení, které odpovídá vaším dovednostem a schopnostem. Takže před zahájením nakupování zvažte, co přesně na běžkách budete chtít provozovat a co na nich už umíte.
muž na běžkách
Zásadní věcí je styl běhu. Jestli už máte na běžkách nějaký ten kilometr za sebou a vyhovuje vám bruslení, pořídíte si bruslařské speciály. Nejen běžky. K bruslení se vyrábí i speciální obuv. Toto vybavení naleznete pod označením Skate. Dále. Pokud je vaším cílem běhat na okruzích a trénovat ať již pro získání kondice, nebo se připravovat na závody, vyberete si z vybavení řady Závodních. Pokud to neberete až tak vážně a vidíte se, jak bruslařskou technikou zdoláváte upravené hřebenovky našich hor, vyberte si z řady Sport. Pokud nebruslíte, a jezdíte tzv. klasickou technikou, tedy odrážíte se střídavě nohami, vybírejte z lyže i obuv s označením Sportovní classic, nebo Závodní classic.
Sportovci, kteří oba typy běžkování střídají najdou to pravé ořechové v kategorii Sportovní kombi. No a pokud se na běžkách rádi jen tak vezete, nikam se nehoníte a jen se kocháte přírodou vybírejte vybavení v kategorii Turistické. Lyže jsou levnější, trochu těžší, ale zase více vydrží.
Ženy a junioři mají svou speciální sportovní kategorii. V konstrukci těchto běžek se trošičku bralo na tuhosti, protože se nepočítá, že by dámy nebo mladí sportovci dokázali vyvinout na lyže takovou sílu jako dospělí chlapi. Běžky jsou tím pádem trošinku lehčí.
lyžování v lese
Poslední kategorií, respektive novým druhem v běžeckém světě jsou v běžky kategorie Backcountry. Tyto běžky byly vyvinuty pro pohyb v neupraveném terénu, tedy bez stopy a zpevnění rolbou. Můžete s nimi brázdit hory kde vás napadne. Pohyb vám usnadní dva faktory. Běžky jsou širší, takže se tolik neboří v hlubokém sněhu. A mají ocelové hrany pro bezpečnější sjezd. Tyto dva faktory se samozřejmě odrážejí v hmotnosti běžek. Majitelům ale umožní dostat se bezpečně do míst, kde by s normální výbavou pořídili jen málo.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Posted in: Nezařazené