Tipy pro pohodové bydlení


Bezpečnost
Máte malé děti nebo zvídavého čtyřnohého mazlíčka? Pak jistě víte, že zajištění potencionálně nebezpečných míst je zcela zásadní proto, abyste se doma cítili pohodlně. Elektrické zásuvky, schodiště, chemické přípravky k údržbě domácnosti – to vše je potencionální nebezpečí, se kterým je nutné počítat. I tato opatření ale mohou být stylová a přes svou účinnost odpovídat designem ladění vašeho domova. Primární je ovšem jejich funkčnost a odolnost.
dekorace domova.jpg
Snadnost údržby
Při zařizování bereme v úvahu především to, kolik času jsme ochotni věnovat pravidelnému úklidu. Spousta doplňků znamená i úměrné množství ploch, které bude nutné zbavovat prachu. A to nemluvíme o tom, že pokud tvoří vaši domácnost také děti, bude nutné počítat i se stále hrozícím rizikem rozbití nebo poškození. Není proto od věci podívat se při plánování konečné podoby vašeho domova na celou věc i z tohoto úhlu pohledu.
Zabydlenost
Znakem „zabydleného“ domova není designový nábytek ani bezchybné sladění barev, ale to, jak dobře se v něm cítíte. Proto bychom měli kromě funkčního zařízení věnovat pozornost také tomu, abychom se doma cítili příjemně. Věnovat pravidelně čas zútulnění vlastního domova se může stát pravidelným rodinným rituálem i možností, jak si odpočinout od shonu běžných dnů.
útulný obývák.jpg
Osobní prostor
I když jste jako rodina nerozlučnou jednotkou, není radno opomíjet fakt, že každý z jejích členů by měl mít doma vyhrazen koutek sám pro sebe, který si zařídí výhradně podle svého gusta. Pro muže to může být pracovní stůl, pro dámy zase podle vkusu kuchyň nebo třeba koupelna.
Zvláštní kapitolou jsou děti, především ty starší. Jakkoliv se jejich vkus často neslučuje s estetickým vnímáním rodičů, i ony by měly mít minimálně od určitého věku právo spravovat svůj pokoj podle sebe. Přidanou hodnotou je tady poučení se o zodpovědnosti. Je ovšem nutné nastavit určitá pravidla udržování pořádku.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Posted in: Nezařazené