Trendy pokojovky pro rok 2019

Absolutní novinkou a trendem pro letošní rok je řasokoule. Že vám to nic neříká? Řasokoule roste ve sladkých vodách na Islandu, v Japonsku nebo ve Skotsku. Vypadá přesně tak, jak napovídá její název. Jde o zelenou chlupatou kuličku, která se pěstuje ve sladké vodě. Její tvar je dán především proudy, které vznikají ve vodě. No, a protože doma v akváriu žádné proudy nejsou, je potřeba kuličku jednou za čas z vody vytáhnout a poválet si ji v ruce, aby si zachovala kulatý vzhled. Kromě nezaměnitelného dekorativního dojmu, je to účinná antistresová záležitost.
 tapeta s listy
Pamatuji si, když jsem byla malá, že monstera zdobila nejednu panelákovou chodbu. Nikdy se mi jako rostlina příliš nelíbila a o to méně by mě napadlo, že kolem ní bude jednou takový rozruch. Monsteře se přezdívá královna pokojovek. Monstera je časem opravdu náročná na prostor, protože se pyšní obrovskými nápadnými listy. V poslední době se těší velké oblibě převážně v oblasti interiérového designu. Že se nechcete starat o živou rostlinu? Nevadí, na trhu jsou stovky produktů s potiskem monstery. Od polštářů a povlečení, přes obrazy, až po tapety.
 
Tilansiejsou květiny, které nepotřebují k životu téměř nic. Jde o rostliny, které pocházejí z Jižní Ameriky a vystačí si jen s pár doušky odstáté vody. Tilansie vypadají krásně ve skleněných závěsných nádobkách vystlané kamínky. Nemají příliš rády přímé sluníčko a přehnanou péči, za to ozdobí každý interiér.
 listy monstery
Nezaměnitelný vzhled mají japonské rostliny zvané kokedamy. Kokedama je mladší sestra známých bonsají a doslovný překlad je mechová koule. Vyrábí se ze speciální hlíny, kde hlavní podíl má černý lepivý jíl. Hlína se vytvaruje do tvaru koule, obalí se mechem a zajistí provázkem. Kokedamy se pěstují snadněji než bonsaje. Stačí je postavit na tácek, nebo zavěsit do prostoru. Změnou oproti běžným rostlinám je proces zalévání, kdy se nechává mechová koule nasáknout vodou v nádobě s vodou.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup