Valentýn na cestách

Za několik posledních let jsme si již zvykli, že 14. února se slaví Valentýn čili Svátek všech zamilovaných. A těm, kteří by na něj náhodou zapomněli, tuto skutečnost v dostatečném předstihu připomenou všudypřítomné reklamy a pokud chodíte alespoň občas nakupovat, rychle to zjistíte z akční nabídky supermarketů.
Pokud Valentýna slavíte a již vás unavují dárečky ve formě čokoládových srdcí, romantických květinových vazeb a laciného spodního prádla a hledáte něco jiného, pak právě pro vás jsou určené naše tipy. Letošního Valentýna totiž můžete oslavit opravdu originálně. Zažijte valentýnskou oslavu ve smyslné Paříži, žhavé Barceloně, nebo starobylém Římě.
pohled a eiffelova věž
ŘÍM
Pokud se rozhodnete Valentýna oslavit právě v Římě, bude to nejen nádherný výlet, ale zároveň v sobě ponese jistou symboliku. Mnoho lidí totiž stále neví, že podle legendy tento svátek pochází právě ze starobylého Říma, kde byl za tajné sňatky popraven kněz Valentýn.
A proto si při návštěvě Říma můžete připomenout samotné kořeny tohoto romantického svátku. Věčné město, jak je Řím nazývaný, vás doslova nadchne. Při procházkách městem můžete obdivovat majestátné chrámy, kostely, historické budovy i rozsáhlá náměstí. Občerstvit se můžete pravým italským espressem a v příjemných kavárnách či restauracích zakusit italský temperament.
přání na Valentýna
PAŘÍŽ
Kdo hledá jedinečnou romantiku, ten jistě pozve svoji lásku do Paříže. Město, které nikdy nespí láká všechny milence bez rozdílu věku a v každém období. Procházka kolem řeky Seiny, povinný pohled z ocelové nestárnoucí Eiffelovi věže, návštěva Moulin Rouge, katedrála Notre-Dame, starobylé památky vedle moderní architektury, to vše, a ještě mnohem více na vás čeká, při návštěvě hlavního města Francie.
K Paříži a lásce patří makronky, a proto si tuto francouzskou klasiku určitě nesmíte odepřít. Nejluxusnější makronky mají Pierre Hermé a Ladurée a pokud jste jejich prodejny ještě neviděli, budete v úžasu. Makronky, které nabízejí vypadají jako klenoty. A jejich chuť je doslova božská. Večer si pochutnejte na francouzském víně a sýrech a po romantické noci si k snídani kupte teplé máslové croissanty. Paříž si zkrátka užijete všemi smysly.
MADRID
A co teprve žhavé Španělsko? To je velmi oblíbenou turistickou destinací, neboť toho nabízí opravdu mnoho. Madrid je nejen hlavním městem Španělska, ale i jeho srdcem. Tak jak tisíce jeho návštěvníků, i vy budete uneseni širokými ulicemi, starobylými i moderními budovami, parky, náměstími i výstavními kašnami.
V některém z barů, si spolu s ostatními, dejte své tapas a ochutnejte místní gastronomii. Klasikou je paella s mořskými plody a pokud máte rádi maso, tak jistě neodmítnete chuť španělské šunky Jamón. Co však jistě musíte ochutnat je churros, což je výborná sladká smažená pochoutka namáčená v hříšně dobré čokoládě. Výborné španělské víno a temperament místních obyvatel se jistě také zaslouží o luxusní zážitky, které si ze Španělska odvezete.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Posted in: Nezařazené