Jak se sbalit na týdenní dovolenou u moře

V plném proudu je období, kdy si většina z nás bere v práci dovolenou – jednak z důvodu, že děti mají prázdniny, druhak z důvodu, že potřebujeme odpočinek. Pro oba dva důvody je shodným řešením dovolená u moře, která je pro všechny členy rodiny něco jako odměna za to, co přes rok zvládly. Pro děti to často bývá odměnou za vysvědčení, což dle mého názoru není úplně správné, jelikož mě osobně nikdo nic za skvělé známky přinesené ze školy nedával.

vzlétající letadlo

První fází je výběr destinace, na které není vždy úplně lehké se shodnout, protože každý by nejradši něco jiného, a navíc děti často nemají přehled o finančních možnostech jejich rodiny. Jakmile si však projdete výběrem dovelené, kterou si ve finále zaplatíte u vámi vybrané cestovní kanceláře, je konečně se na co těšit.
pas na mapě

Děti už by nejraději plavaly v moři, tatínkové by byli nejraději hned zpět v pohodlí svého domova, a tak se o všechno většinou musejí postarat maminky. Pojďme se tedy společně podívat na to, co by nikdo z nás neměl zapomenout.

Seznam důležitých věcí na dovolenou pro rodiče

1.       Doklady a klíče

Ze všeho nejdůležitější je mít u sebe jako osobní doklady, díky kterým prokážete svou identitu, tak i doklady předané CK, jelikož jinak byste nikam neletěli. Dále je také nutné mít s sebou klíče od domu, popř. auta, abyste se po návratu zpět mohli v klidu vrátit do svých láskyplných domovů.

2.       Peníze

Finance jsou také podstatným bodem ve vašem seznamu. Já osobně doporučuji mít měnu destinace, do které se letí, eura a české koruny. Pokud není možné mít u sebe cizí měnu, doporučuji vzít si větší obnos eur, a po příletu na letiště ihned směnit. České peníze se vám hodí na placení jídla a pití na letišti a v letadle. Samotná eura jsou dnes jakou univerzální měnou, stejně tak jako je angličtina univerzálním jazykem.
kufry s batohy

3.       Oblečení

V tomto bodě bych se řídila tím, že méně znamená někdy více, jelikož nikdo přeci nepotřebuje připlácet si za přesažení váhy vašeho kufru. Dle mého názoru tedy stačí pár triček či tílek, nějaké ty kraťasy či sukně a šaty. Případně je vhodné zabalit si něco na chladnější večer, a také něco, v čem budete spát.

4.       Kosmetika

Určitě nezapomeňte vzít s sebou opalovací krém a panthenol, jelikož každý se přeci jen opalujeme odlišně. Dále je vhodné mít přípravky, na které jste vy sami zvyklý, avšak většina hotelů dnes již běžně zanechává na připravených pokojích minimálně mýdlo spolu se sprchovým krémem. Pokud by se vám však stalo, že byste na něco přeci jen zapomněli, nelámejte hlavu, jelikož obchody mají všude, pokud nejedete zrovna někam do divočiny nebo na samotu u lesa. Společně s kosmetikou nezapomeňte přibalit také léky, které běžně užíváte. Já osobně doporučuji vytvořit si také malou cestovní lékárničku, kdyby nastaly nějaké potíže

5.       Elektronika

V neposlední řadě nezapomeňte také na všechny možné nabíječky, telefony, tablety a s nimi související příslušenství. Tyto zařízení však nevkládejte do kufrů, ale do příručních zavazadel, a nezapomeňte je vyložit u kontroly.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup