Kokosový olej

Kokosový olej je velmi hodnotnou surovinou. Obsahuje velké množství aktivních látek a vitaminů a také detoxikuje. Jeho kvalitu ovlivňuje způsob lisování. Rozhodně volte ten, co se lisuje za studena z vrstvy mezi dření a mlékem. Pouze tento způsob totiž zaručuje zachování jeho unikátních účinků.

Už jedna lžička užívaná pravidelně každé ráno zajistí dostatek zinku, selenu, vitamínů A, D, E a K a spoustu nenasycených mastných kyselin. Díky tomuto nabytí se budete cítit již po několika dnech užívání lépe.

kokosový olej ve sklenici

Kromě konzumace je vhodné jej aplikovat na pokožku, které dodá výživu, zregeneruje ji, hydratuje, posiluje i chrání. Mazat se může ráno i večer, mastnota se rychle absorbuje. Použít se může na tělo i obličej. Při pravidelném použití navíc zpomalí stárnutí kůže nebo pomůže s hojením jizev. Navíc se jedná o přírodní antiperspirant, takže škála jeho využití v kosmetice je neskutečně široká.

Pomocí kokosového oleje naneseného zlehka na zuby dojde k tomu, že se vybělí a navíc zbaví plaku. Díky svým antioxidačním a antiseptickým účinkům navíc dojde k ošetření zánětů dásní.

Výborně se hodí také na masáže a to ať už pro účinky na pleť nebo pro relaxaci a odpočinek dostávající se organismu během ní.

V neposlední řadě se této multifunkční látky používá na zábal na vlasy. Olej se do nich jednoduše vetře, nechá působit a po omytí šamponem už je hotovo. Kromě potřebných živin se vlasům dostane lesku, pomůže také s roztřepenými konečky, lámavostí a také proti lupům.

Často se této suroviny používá také při hubnutí. Pomáhá totiž stimulovat metabolismus a snižuje pocit hladu.

Má výbornou vlastnost, že při použití v kuchyni se nepřepaluje, což umožňuje jeho široké použití všude tam, kde by jinde byl použit obyčejný olej či máslo. Výborný je dokonce i do cukroví a buchet.

pečivo z kokosového oleje

Pokud vás výčet skvělých vlastností této látky přesvědčil, určitě si jej objednejte. Rozhodně nebudete litovat, ať už jej použijete pro krásu či v kuchyni. Že ho chcete vyzkoušet všude? Není problém. Jen se nezapomeňte pořádně zásobit například s kokosovým olejem 1000 ml.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup