Proč je skoro nutné se bavit?


               Všichni máme spoustu práce. Čas neúprosně běží a na našem listě „Co udělat“ se jen kupí další položky, jako nechtěný parazit. A ještě k tomu se blíží Vánoce! Zařídit dárky, stromeček, napéct cukroví, uklidit dům, rozvěsit jmelí, jak to má někdo stíhat?

běžící dívka

Podle výzkumu společnosti Regus až 58 % firem z celého světa zaznamenalo nárůst stresu za poslední dva roky. Výjimkou není ani Česká republika. Čeští zaměstnanci se obávají propuštění a jsou pod tlakem velkého množství práce, způsobené snižováním stavů. Narůstající stres výrazně ovlivňuje kvalitu života, mezilidské vztahy a snižuje výkonost v zaměstnání. Jak proti tomu bojovat?

Člověk není stroj, a proto potřebuje chvíli zastavit. Ujasnit si co a proč dělá, anebo jak to dělat lépe. Potřebuje si zkrátka odpočinout. Odpočívat ale nejde tím, že se natáhnete na kanape a budete chvíli ležet, protože fyzicky sice nic neděláte, ale v hlavě se točí vír myšlenek, které nejdou zastavit. Nejlepší je zabavit se činností, která nám dělá radost.

Koníčky určitě nejsou ztracený čas. Odpočívat můžete aktivně v podobě projížďce na kole, hrou fotbalu, běhání nebo jiné sportovní aktivity. Při sportu se vyplavují endorfiny (hormony štěstí). Sice vás fyzicky unaví, ale vaše mysl bude odpočatá a ona bolest z namožených svalů za chvíli přejde. Při kolektivním sportu se také prohlubují mezilidské vztahy, které jsou pro člověka mnohdy to hlavní.
pletení jehlicemi

Dalším zábavným způsobem aktivního odpočinku jsou různé tvořivé aktivity. Sednout si s tužkou v ruce a kreslit, i když nejsme žádným da Vincim. Vzít si jehlu a chvíli něco vyšívat, plést, hrát na hudební nástroj, takových aktivit je spousta. Nejen, že si odpočinete, zabavíte se, a ještě z toho, jako bonus, budete mít hmatatelný výsledek

Práce je důležitá, ale nesmíte zanedbávat vaše psychické zdraví a čas od času se „odměnit“ nějakou zábavnou činností, která vám dělá radost. Budete odpočatější, a i vaše povinnosti vám půjdou lépe od ruky.Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Posted in: Nezařazené