Ruční práce s dětmi

Pokud chtějí vaše děti pomáhat doma, pak se nebojte je zapojit. Jsou věci, které mohou dělat jednoduše s vámi, nebo věci, které může dělat dítě samo, zatímco děláte něco jiného. Děti mají možnost trénovat svoji jemnou motoriku a zároveň se naučí spoustu nových věcí, které je budou bavit. Jaké domácí a ruční práce zkusit?ruční práce
 Děti do tří let
Maličké děti do tří let ještě nemají natolik vypracovanou jemnou motoriku, aby zvládly složitější práce, avšak mohou vám doma s lecčím pomoci. S radostí vám pomohou třeba s vysáváním, zaléváním kytek či žehlením. Ideální je, pokud dítě má možnost dělat to samé co vy se svým nářadím. Maličký smeták, mop a kyblík se vám budou určitě hodit. Takto malé děti rády i vaří, dopřejte jim to a nechte je, aby vám pomáhali nejen v jejich malé kuchyňce ale i přímo s vámi u pracovní desky.
Děti od tří do šesti let
Děti od tří do šesti let zvládají základní domácí práce, ale mohou vám pomoci už i s těmi ručními. Děti mohou třeba motat klubíčka vlny, navlékat korálky či třeba zkoušet plstit pod vaším dohledem. Záleží jen na vás, jaké ruční práce chcete s dětmi vyzkoušet. Já jsem jako šestiletá začínala s háčkováním a díky babičce jsem se to naučila velice rychle. Pusťte se s dětmi do toho, co umíte.vlna a jehlice
Děti školního věku
Děti školního věku už vám mohou pomáhat s lecčím. Mohou mít svůj vlastní dětský šicí stroj, svůj dětský nůž, nebo třeba dětský tkalcovský stav chytraliska.cz. Záleží jen na vás, do čeho se s dětmi pustíte. Ruční práce jsou velice rozšířené a často u dětí velice oblíbené, hlavně pokud mají možnost je dělat společně s jedním z rodičů . Nejen školou je dítě živo a co se v mládí naučí, v dospělosti jako když najde.
Děti se budou nejen bavit, pokud je zapojíte. Naučí se také spoustu nových věcí, které se jim mohou v životě hodit, nebo se mohou stát jejich koníčkem.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup