V čem tkví kouzlo Nového města na Moravě?

Co světový pohár, to plná Vysočina aréna. O biatlon je v naší zemi obrovský zájem a jakékoliv závody si fanoušci nenechávají utéct. Za biatlonový boom může naše současná generace, která začala kolem roku 2012 sbírat veliké úspěchy.
Logo biatlonisty
NMNM hostilo světový pohár poprvé v sezoně 2011/12, to čeští závodníci ještě nedosahovali takových výsledků. Na mistrovství světa se ale Jaroslav Soukup blýskl bronzem z vytrvalostního závodu. O rok později hostila světový šampionát právě Vysočina aréna, a zvládla to bravurně. Fanoušci namlsaní dobrými výkony ze sezony doufali v cenný kov, a dočkali se hned v úvodní smíšené štafetě. Složení Vítková, Soukalová, Soukup, Moravec si dojelo pro bronz. V dalších závodech to sice necinklo, i tak ale naši mohli být spokojení.
Vzestupu českých biatlonistů ještě pomohly Olympijské hry v Soči 2014, kde si naši vyjeli 5 medailí (+ dodatečný bronz ženské štafetě).
Další SP se u nás konal v únoru 2015, v životní sezoně Veroniky Vítkové. Byla to právě ona, kdo se jako první z Čechů probojoval individuálně na stupně vítězů doma. A znova před vyprodanou Vysočina arénou. Fanoušků začalo chodit více jak v německých střediscích Ruhpolding nebo Oberhof a čeští fanoušci opakovaně sklízí ovace za svoji podporu. V prosinci 2016 za to dostali předčasný vánoční dárek od Gabriely Koukalové, když v posledním závodě (s hromadným startem) vybojovala zlato.
Biatlonem se tu ale nežije jen v zimě. Letní mistrovství světa 2018 překonalo rekord v návštěvnosti všech letních šampionátů a domácí závodníci diváky odměnili 5 zlatými medailemi. Mezi mistry světa se zapsali Michal Krčmář, Ondřej Moravec, Veronika Vítková a mezi juniory Jakub Štvrtecký a smíšená štafeta. Další medaile vybojovali Tomáš Krupčík, smíšená štafeta dospělých, a z juniorů Markéta Davidová a Vítězslav Hornig.
Biatlonista v závodě
V prosinci 2018 se světová elita sjela do NMNM znovu, tentokrát bez českých medailových úspěchů, ale opět přišli fantastičtí diváci. Na další závody na našem území se můžeme těšit hned v další sezoně, na jaře 2020. Tak doufejme, že to cinkne.
 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup