Založení bankovního učtu

Banka se považuje za nejbezpečnější místo uložení Vašich financí. Díky bankovnímu účtu můžete jednoduše a levně provádět platby, ale také platby přijímat. A i při nástupu do práce po Vás zaměstnavatel bude požadovat číslo účtu pro zasílání mzdy z důvodu praktičnosti. O založení účtu může požádat každý. Nicméně dětem do 15 let se zakládá takzvaný dětský účet. A dospívajícím do 18 let takzvaný studentský účet. Banky se snaží vyjít klientům vstříc tak, aby založení účtu bylo rychlé a obsahovalo co nejméně papírování. Je jen otázkou času, kdy celé založení účtu bude možné přes internet. Nicméně nyní je potřeba ověření klienta stále provést na pobočce banky, kde si vyberete založit svůj osobní bankovní účet. Ověření probíhá předložením dokladů jako je občanský průkaz, řidičský průkaz nebo třeba cestovní pas. I cizinci si v České republice mohou založit účet a pro ověření dokládají svůj cestovní pas a další doklad.
kapsa plná karet

Jaký účet si mohu založit?

 
Banky při založení bankovního účtu nabízejí nejčastěji tři možné účty.
·         Základní bankovní účet-  Na účet můžete vkládat peníze, ale také z bankomatu tyto peníze vybírat. Můžete provádět platby. Nelze přečerpat do mínusu. Výhodou je, že se díky tomu nemůžete dostat do zadlužení. Je to dobré při úplném prvním založení účtu a vyzkoušení jak vlastně takové účty fungují.
·         Běžný bankovní účet- Funguje na podobném principu jako základní bankovní účet. K tomuto účtu je už, ale možné sjednání úvěru nebo kontokorentu. Nárok Vám, ale nevzniká automaticky.
výběr z bankomatu
·         Spořící účet-  Už podle názvu je jasné, že se jedná o účet kde si budete spořit Vaše peníze. Banka Vám na tomto účtu také vyplatí vyšší úroky. Nelze z něj platit Vaše pohledávky, ale pouze vybírat hotovost.
 

Jak si vybrat banku?

 bankovnictví v mobilu
Každá banka láká klienty na jiné nabídky, nicméně neexistuje pouze jedna ta nejlepší banka. Banku, které svěříte své peníze, vybírejte dle toho, jak Vám sedí její produkty.
·         Výše úrokové sazby
·         Vzdálenost pobočky, bankomatu
·         Internetové bankovnictví
·         Poplatky za příchozí platby, odchozí platby, výběry z bankomatů
·         Zda nabízí přečerpání účtu a za jakých podmínek
Každému vyhovuje něco jiného a není banka jako banka. Nezapomeňte si i projít reference na internetu. To Vám také může velmi napovědět o bance.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup